Co warto zobaczyć? Gdzie warto być?

DESIGN UDOMOWIONY
Dwutygodniowe wydarzenie poświęcone designowi we Wrocłwiu. 

Wydarzenie to organizowane jest od 2009 roku przez Galerię wnętrz DOMAR. Wraz z upływem czasu, wydarzenie to zyskało miano jednej z ważniejszych polskich imprez związanych z wyposażeniem wnętrz. 

Piąta edycja Designu Udomowionego potrwa dwa tygodnie. Imprezę rozpocznie NOC Z DESIGNEM, która stwarza możliwość spotkania przedstawicieli firm, projektantów i klientów. W 2012 roku, w wydarzeniu wzięło udział 80 000 osób (55 000 gościło na NOCY Z DSIGNEM). 

Tegoroczny program obejmuje wiele ciekawych warsztatów i prezentacji tj. "(Prze)myśleć przestrzeń", "Design nie ma sensu", prezentację historii polskiego wzornictwa, przegląd wrocławskiego meblarstwa, wystawę Nowa Forma Swarzędz, projekt Ćwiartka dla Studenta. 

Design udomowiony: 13-30 czerwca. Galeria Wnętrz DOMAR, ul.Braniborska 14, Wrocław oraz SWPS, Ostrowskiego 30. DESIGNER'S OPEN - FESTIWAL DESIGNU W LIPSKU

Designer's Open Festival Leipzig to jeden z najważniejszych festiwali designu w Niemczech. Odbędzie się w Lipsku w dniach 25 - 27 października br. 

Premiera DESIGNER'S OPEN odbyła się w 2005 roku, a jego pomysłodawcami są Andreas Neubert oraz Jan Hartman. Od tego czasu festiwal organizowany jest co roku  najciekawszych architektonicznie miejscach Lipska. Ostatnia edycja zakończyła się bardzo dużym sukcesem, swoje prace prezentowało 180 autorów, a liczba odwiedzających przekroczyła 12.500 osób. 

W tym roku nowym właścicielem DESIGNER'S OPEN zostały Leipziger Messe GmbH (Targi Lipskie), których celem jest zwiększenie międzynarodowego charakteru festiwalu. Mimo zmiany właściciela festiwalu, jego założyciele nie zaprzestają współpracy przy projekcie i pozostają w radzie programowej DESIGNER'S OPEN. W tym roku festiwal odbędzie się w niezwykle interesującej architektonicznie Hali Szklanej, należącej do kompleksu wystawienniczego Targów Lipskich. 

DESIGNER'S OPEN to trzy wystawy tematyczne, dwie z nich: DO/Market i DO/Fashion, skierowane są do konsumentów, natomiast DO/Industry wraz z DO/Conference skierowana jest do odwiedzających z sektora przemysłu. 

W festiwal DESIGNER'S OPEN angażuje się także całe miasto i lokalni przedsiębiorcy. W wybranych   lokalizacjach, np. sklepach, czy kawiarniach organizowane są spoty festiwalowe (DO/Spots), w których twórcy, zespoły projektanckie i uczelnie prezentują swoje propozycje w zakresie nowoczesne wzornictwa. 

Wystawa DO/Industry jest platformą B2B dla wzornictwa przemysłowego i przedstawicieli firm. Jej założeniem jest inicjacja wprowadzania nowoczesnego wzornictwa na rynek. Co roku wystawa organizowana jest pod innym tematem przewodnim. W 2013 roku jest nim „smart technology – new design”.

Wystawa DO/Industry jest jedynym wydarzeniem dla wzornictwa przemysłowego w Niemczech. Towarzyszą jej dyskusje panelowe, seminaria oraz prezentacje specjalne. W ramach DO/Industry Związek Niemieckich Designerów Przemysłowych (VDID) organizuje swoje forum i zaprasza wszystkich do wzięcia w nim udziału i bezpłatnego zaprezentowania swoich prac.

W ramach wystawy DO/Market prezentowane są produkty z zakresu mebli, wyposażenia wnętrz, szkła, porcelany itp. Równoczeście ma miejsce forum dyskusyjne, podczas którego odbywają się prezentacje projektantów. Każdu ma możliwość przedstawienia swojego produktu i własnej koncepcji jego tworzenia.
We współpracy z Uniwersytetem Lipskim i Wyższą Szkołą Techniki, Gospodarki i Kultury w Lipsku w ramach forum odbywają się także seminaria na temat aktualnych trendów, innowacji i kierunków rozwoju. 

Wystawa DO/Fashion jest miejscem prezentacji dla projektantów odzieży, butów, biżuterii i akcesoriów. 

Jej uzupełnieniem są pokazy mody.Źródło: materiały organizatorów

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Studio DN Design Group. Obsługiwane przez usługę Blogger.